По традиција нивните натпревари се ефикасни!

традиција

Денес од 20:25 во рамките на австриската втора лига се сретнуваат екипите на БВ Линц и Клагенфурт.

БВ Линц е на 3-то место со вкупно 28 бода кои ги има освоено преку 9 победи, 1 реми и 5 порази.

Клагенфурт е на 7-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што по традиција играат отворено и ефикасно во меѓусебните дуели, односно на последните шест натпревари секогаш се видени по најмалку три гола, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.65 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*