Ла Лига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Ла лига

Овој викенд на програмата се натпреварите од 25-то коло на Ла Лига каде што не очекуваат доста интересни натпревари. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Леванте – Билбао – 2+

Првиот натпревар се игра во Валенсија каде што Леванте ќе го дочека тимот на Атлетик Билбао. Фудбалерите на Леванте играат над сите очекувања кога е во прашање оваа сезона, а тоа го докажаа во минатото коло кога славеа на гостувањето кај лидерот на табелата. Во гости им доаѓа Билбао кој исто така игра добар фудбал во последно време. Oвде очекуваме 2+ на цел натпревар со квота 1.40 во 1xBet.

Еибар – Хуеска – 1

Првиот натпревар од саботната програма ни го носи дуелот помеѓу Еибар и Хуеска и прво што може да констатираме е дека два тима ќе се борат за опстанок. Еибар е на 17-та позиција, но нема баш добар учинок, а исто важи и за Хуеска која игра нешто подобро во последно време, а тоа го докажаа со победата над Гранада. Овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме 1 со квота 2.20 во Bet365.

Севиља – Барселона – ГГ

Дербито на колото се игра во Андалузија каде што фудбалерите на Севиља ќе ја дочекаат Барселона. Андалужаните играат фантастично оваа сезона, а поготово тоа се однесува на последниов период бидејќи на шест натпревари забележаа исто толку и победи. Барселона изигра солиден натпревар против Елче и славеше со 3-0, па сега имаа два бода помалку во однос на второпласираниот Реал и пет бода помалку од Атлетико Мадрид. Очекуваме ГГ со квота 1.53 во Betwinner.

Алавес – Осасуна – 3+

Алавес има многу проблеми во последно време и делува дека тимот од Баскија ќе се бори за опстанок. Алавес на последните два натпревари прими дури девет гола, но имаше и прилично тешки противници. Осасуна игра солидно во последно време и на последните пет дуели запишаа три победи и два порази. Овде немаме фаворит и типуваме 3+ со квота 2.55 во 22Bet.

Хетафе – Валенсија – 1

Хетафе не личи ни малку на тимот од пред неколку сезони кога имаше пласман во горниот дел од табелата, но сега најверојатно и ќе се борат за опстанок. Валенсија конечно започна со добри игри во последно време, но и понатаму имаат големи проблеми кога се во прашања гостувањата. Поради тоа типуваме 1 на овој дуел со квота 2.59 во 1xBet.

Селта – Ваљадолид – 3+

Главниот проблем на Селта оваа сезона е фактот дека не се констатни и дека не успеваат да врзат неколку добри натпревари. Во последниот натпревар успеаа да примат два гола во краток временски рок и да бидат поразени од Валенсија. Ваљадолид ќе се бори за опстанок до последен здив бидејќи во овој момент ја имаат 18-та позиција на табелата. На двете екипи им се потребни бодови, па затоа типуваме 3+ со квота 2.05 во Bet365.

Кадиз – Бетис – ГГ

Како што изминува времето така фудбалерите на Кадиз играат се послабо и послабо и покрај добриот старт на шампионатот. Рака на срце, во минатото коло овој тим ремизираше на гостувањето кај Барса и успеа да земе важен бод. Бетис има големи шанси да избори пласман во Лига Европа, а тоа би ги задоволило комплетно. Како и да е, очекуваме ГГ со квота 1.85 вo 22Bet.

Гранада – Елче – 1

Во одлично расположение фудбалерите на Гранада го дочекуваат овој дуел бидејќи во четвртокот успеаа покрај Наполи да стигнат до пласман во 1/8 финалето од Лига Европа што секако е историски успех. Елче изгледа дека брзо ќе се врати во Сегунда бидејќи во моментов ја има претпоследната позиција на табелата која воопшто не е лесно да се надмине. Гранада е фаворит на овој натпревар и типуваме 1 со квота 2.08 во Betwinner.

Виљареал – Атлетико Мадрид – 3+

Еден од поитнересните натпревари на ова коло ќе се игра на Ел Мадригал каде што Виљареал ќе го пречека Атлетико Мадрид. Домаќините обезбедија пласман во 1/8 финалето од ЛЕ надигрувајќи го тимот на Салзбург. Атлетико после фантастичниот старт влегува во криза која може многу да ги чини. Овде немаме сигурност за конечен исход, но очекуваме најмалку 3+ голови со квота 2.41 во 1xBet.

Реал Мадрид – Сосиедад – 1

Последниот натпревар се игра во Мадрид каде што Кралевите ќе го дочекаат тимот на Сосиедад. Избраниците на Зидан се во одлично расположение со оглед на тоа што стигнаа до важен триумф на гостувањето кај Аталанта. Сосиедад во минатото коло го оствари својот трет врзан триумф каде што го декласираа Алавес со ко резултат од 4-0. Домаќинот е фаворит на овој натпревар и предлагаме 1 со квота 1.84 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*