Тикет на денот (вторник, 23.02.2021)

тикет на денот

Во наредните два дена ќе имаме можност да ги погледнеме преостанатите четири натпревари од 1/8 финалето на ЛШ. Покрај нив на терен ќе истрчаат и послабите англичани, па има сосема доволно материјал за составување на тикет. Ова е нашиот предлог.

Лацио – Баерн – ГГ4+ @ 2.50 во 1xBet

Баварците започнаа да ги загрижуваат своите фанови. Ремито со Арминија е препоишано на уморот после освоениот трофеј во Катар, па губењето на тие два бода не е толку трагично сфатено. Меѓутоа, во наредното коло, Баерн беше поразен од Ајнтрахт и сега има само два бода повеќе од второпласираниот Лајпциг. Од друга страна, Лацио многу го отпишаа посче жребот, но сегашниот момент им дава надеж. Скудето е предалеку, но повторно можат да се борат за ЛШ. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ4+ со квота 2.50 во 1xBet.

Дерби Каунти – Хадерсфилд – 1 @ 2.20 во Bet365

И двете екипи се борат за опстанок и покрај тоа што во еден период беа премиерлигаши, но сега ете ги во Чемпионшип. Многу оваа лига е нарекуваат најтешка на свет помеѓу сите пониски рангови. Дерби започна многу лошо и губеше во серија, а во еден момент стигнаа и на дното. Екипата на Хадерсфилд е само едно место над, но има два бода повеќе и натпревар повеќе од Дерби. Во првиот дел од сезоната, Хадерсфилд славеше со 1-0, а сега очекуваме Дерби да се „одмазди“ за тоа и предлагаме 1 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*