Тикет на денот е-Спорт (23.02.2021)

Денеска може да пронајдеме многу натпревари од е-Спортот, а ние за вас ќе одвоиме три најинтересни меча од три различни спортови, и тоа Star Craft II, Dota 2 и LoL.

GTZ Bulls – EGN Esports – 2 @ 1.90 во Bet365

Една од причините поради која предност ќе им дадеме на EGN Esports е тоа што триумфираа на последните два од три натпревари, за разлика од нивниот ривал GTZ, кој загуби на сите три пресметки. Во прилог на EGN му оди и тоа што има 50% триумфи на нивните натпревари за разлика од очајните 28,6% на GTZ. Наш предлог е 2 со коефициент 1.90 во Bet365.

Team Liquid – Alliance – 1 @ 1.83 во 22Bet

Натпревар меѓу два тима кој никогаш не може да биде досаден затоа што станува збор за две врвни екипи кои се натпреваруваат на најголемите натпреварувања во Dota 2. Team liquid има само еден триумф на последните три меча, и тоа против OG со 2-1, а од друга страна Alliance може да се пофали со две победи против Vikin.gg и Tundra Esports со 2-1, додека единствениот пораз беше ептен „тесен“ и тоа против Team Secret со 1-2. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

INnoVation – Dark – 2 @ 1.72 во 1xBet

Дуел меѓу двајца корејски играчи, која дефинитвно ќе биде интересна за љубителите на Star Craft. Dark се наоѓа на четвртата позиција на светската ранг-листа, а во последниот период славеше против Creator со 2-0, но загуби против Trap и Zest. Неговиот противник InnoVationе на 11. место во светот и има две победи на последните три меча, од кои и убедливата против Hurricane со 10-1. Сепак, наш предлог ќе биде 2 со коефициент 1.72 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*