По традиција и двете екипи постигнуваат најмалку по еден гол!

традиција

Денес од 21:00 во рамките на втората холандска лига се сретнуваат екипите на Јонг Утрехт и Камбур.

Јонг Утрехт се наоѓа на 15-та позиција со вкупно 25 бода кои ги има освоено преку 8 победи, 1 реми и 14 порази.

Камбур е на лидерската позиција со вкупно 57 бода и учинок од 18 победи, 3 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што на последните четири меѓусебни натпревари успеваат и двата тима да постигнат гол, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог:

ГГ @ 1.68 во Betwinner

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*