Анализа и предлог типови: Дуел на две очајни екипи!

Денес имаме интересни натпревари за обложување, а за вас го избравме дуелот од Серија А каде што Каљари ќе го пречека Торино. Натпреварот е закажан за вечер во 20:45.

Каљари: Катстрофални резултати

Малку кој очекуваше дека фудбалерите на Каљари ќе играат толку лошо кога е во прашање оваа сезона бидејќи моментално популарните Сарди се наоѓаат на катастрофалното 18-то место на табелата кое нажалост значи и преселба во понизок ранг. На последните пет натпревари екипата од Сардинија оствари само едно реми и дури четири порази, а во минатото коло беа поразени на домашен терен од Аталанта кога резултатот беше 0-1 бидејќи гостите од Бергамо стигнаа до гол во последните момент од тој дуел. Кога се во прашање натпревари на домашен терен досега Каљари изигра 11 натпревари на домашен терен и запиша две победи, три реми и шест порази.

Торино: Им се заканува голема борба за опстанок

Ниту фудбалерите на Торино не се тоа што беа пред неколку сезони, бидејќи во овој момент се наоѓаат на 17-то место на табелата со исто толку бодови, а интересно е дека зад нив се наоѓа Каљари кој им гостува во ова коло. Пред почетокот на шампионатот се спомнуваше и напад на Лига Европа, но сега слободно може да констатираме дека од тоа нема да биде ништо бидејќи Белоти и другарите ќе се борат за опстанок. Во минатото коло ги поделија бодовите со Џенова и не изиграа ништо посебно, а на последните пет натпревари запишаа исто толку и реми. На гостување изиграа досега 11 натпревари и остварија, две победи, четири реми и пет порази.

Предлог

Пред се треба да истакнеме дека ова се два тима од кои очекувавме многу повеќе во оваа сезона. Искрено, да се погоди конечниот исход на овој дуел е малку тешка задача, па затоа како прв предлог ви нудиме ГГ со квота 1.70 во 1xBet, a исто така може да испробате и 3+ со квота 1.90 во истата обложувалница.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*