Тикет на денот е-Спорт (23.12.2020)

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме два натпревари, кои они доаѓаат од светот на CS:GO.

Winstrike – BEZ EP – 1 @ 1.36 во Bet365

Ова е дуел во кој не треба да има многу дилеми за победникот.Winstrike сите добро ги познавате затоа што имаат играно со најдобрите екипи во CS:GO, а во моментов се во добра форма со три победи на последните пет натпревари. Од друга страна, нивниот ривал е нова екипа и има одиграно само четири меча, од кои на само еден победи. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Turow Zgorzelec – Liquid Biceps – 2 @ 2.62 во 1xBet

Ова се два тима кои имаат одиграно само по еден меч. Првиот дуел Turow го загуби со 0-2 од Pompa, додека Liquid Biceps беше подобар од Gamelaxy so 2-0 во игри, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.62 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*