Тикет на денот (четврток, 03.12.2020)

тикет на денот

Денес вниманието ќе биде насочено кон Лига Европа. Се играат натпреварите од 5-о коло после што многу ќе биде јасно. Ова е нашиот предлог за денес.

Милан – Селтик – 1/1&2+ @ 2.05 во 1xBet

Лидерот на италијанското првенство се уште нема обезбедено европска пролет бидејќи има само еден бод повеќе од третопласираната Спарта која гостува во последното коло, па затоа победата над Селтик, тимот кој разочара им е е неопходна. Селтик не може да се препознае. Се случуваше и порано да изиграат лошо, но експресно го решеваа тој проблем. Овој пат сметаме дека Милан ќе доминира и предлагаме 1/1&2+ со квота 1.98 во 1xBet.

Карабаг – Макаби Тел Авив – 2 @ 2.10 во Bet365

Поразот од Сиваспор во минатото коло на азербејџанскиот тим им ги зеде сите шанси за пролаз во нокаут фазата. После четири кола тие се без освоен бод, но и самиот пласман овде за нив е голем успех. Макаби сака да стигне помеѓу најдобрите 32 екипи и сега имаат идеална позиција за тоа. Сепак за полесно да го остварат тоа треба да го победат тимот на Карабаг. Веруваме дека нема многу да се мачат и затоа предлагаме 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*