Тикет на денот е-Спорт (21.11.2020)

Денеска во тикетот од е-Спортот повторно ни доаѓаат два натпревари од Dota 2, кои ќе се одржат во рамки на турнирот EPIC League Divison 1.

Alliance – Vikin.gg – 2 @ 1.53 во Bet365

VIkin.gg влезе во совршена форма, па има пет победи на последните пет натпревари, додека нивниот ривал никако да фати победнички ритам, па запиша само еден триумф на последните пет дуели. Во меѓусебни средби е нерешено (3-3), па денеска ќе има можност една од екипите да го преземе водството. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Team Secret – Just Error – 1 @ 1.28 во 1xBet

Team Secret има две победи на последните пет натпревари, исто како и Just Error, но тие се голем фаворит во натпреварот поради нивните дуели во претходниот период, каде што постојано доминираа. Досега се немаат никогаш пресметано меѓусебе, па сега ќе имаат шанса за првпат. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.28 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3651.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*