Тикет на денот (петок, 30.10.2020)

тикет на денот

После европските натпреварувања се префрламе на првенствените натпревари. Овој петок нема кој знае каква понуда, но сепак доволно голема за да составиме тикет на денот.

Волвс – Кристал Палас – 1 @ 2.05 во 1xBet

Во 90-та минута Волвс остана без победа против Њукасл во минатото коло на домашен терен. Тие изгубени два бода скапо ги чинеше, бидејќи сега би биле на делба на третото место, а во моментов се наоѓаат на деветтата позиција. Кристал Палас е едно место над Волвс, но има ист број бодови. Дефинитивно дека гостите знаат да бидат незгодни на гости, но сепак домаќините се поблиску до успех на овој натпревар. Предлагаме 1 со квота 2.05 во 1xBet.

Хамбургер – Ст. Паули – 1&ГГ @ 3.00 во Bet365

За овој натпревар живеат љубителите на фудбалот во Хамбург. Секако дека навивачите на Хамбургер сакаат повеќе да играат во Бундеслига, но веќе трета сезона се дел од Цвајт. Во претходните две сезони, од кога Хамбургер е во втора лига, Ст. Паули е поуспешен. Сепак во ова дерби секој исход е можен, но ние според моменталнта ситуација очекуваме Хамбургер да победи. Наш предлог е 1&ГГ со квота 3.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*