Тикет на денот е-Спорт (30.10.2020)

Денеска во тикетот од е-Спортот ви нудиме два натпревари од CS:GO.

Team Vitality – BIG – 1 @ 1.66 во Bet365

Vitality веќе неколку пати ја потврди нивната доминација во светот на CS:GO, а сега има серија од четири победи на последните пет меча и ќе се соочи со големиот ривал BIG, кој има три победи на пет натпревари. Сепак, тоа што ги разликува екипите е нивниот меѓусебен резултат, односно Vitality води со 4-1. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Complexity – FaZe – 2 @ 3.00 во 1xBet

Complexity според многумина е фаворит во денешниот меч, но тоа не го покажува и нивната форма, односно резултати во последно време. Тие имаат само еден триумф на пет меча, за разлика од FaZe, кој има три победи. Исто така, Faze води со 3-1 во меѓусебни дуели, па ние предлагаме 2 со коефициент 3.00 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*