Тикет на денот е-Спорт (27.10.2020)

Денеска во тикетот од е-Спортот ви нудиме два натпревари од Dota 2 при што еден од нив е дерби.

Beastcoast – Team Zero – 1 @ 1.44 во Bet365

Beastcoast повторно ќе се сретне со Team Zero по пауза од месец и половина, а тогаш славеше со убедливи 2-0 во натпреварот. Ништо поразлично не се очекува да биде и сега, зашто Beastcoast е фаворит затоа што нема загубено на последните пет натпревари, за разлика од неговиот ривал кој има два порази. Наш предлог е 1 со коефициент1.44 во Bet365.

4 Zoomers – Thunder Predator – 2 @ 2.00 во 1xBet

Иако можеби не се најпопуларни тимови, сепак ова важи за големо дерби меѓу екипите. Тие досега одиграа девет меѓусебни пресметки, при што пет пати славеше Thunder Predator и поуспешен е во тие средби. На последната која се играше пред еден месец триумфираше Thunder Predator со 2-0, па тоа е доволно за повторно да бидат фаворити. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.00 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*