ТИП НА ДЕНОТ: (27.10.2020,21:00) МАРСЕЈ – МАНЧЕСТЕР СИТИ

ГОСТИТЕ СЕ ПОКВАЛИТЕТЕН ТИМ

Меѓународен, Лига на шампиони, 27.10.2020: Марсеј – Манчестер Сити ТИП 2

Резултат: 0-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Марсеј и Манчестер Сити од рамките на Лигата на шампиони. Марсеј нема некои посебни амбиции за успех. Во првото коло запишаа минимален пораз од Олимпијакос, па искрено тешко дека ќе ја оправдаат таа грешка на овој натпревар. Манчестер Сити како и секоја година, така и оваа имаат амбиции да стигнат што подалеку во ова елитно натпреварување. Очекуваме да доминираат на теренот и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.44.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*