Предлози за кладење: Македонските тимови денес одат по пласман во третото коло од квалификациите за ЛЕ

Подолго време не се случило три македонски клуба да останат во игра после првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Денес пласман во наредната фаза ќе бараат Ренова, Шкендија и Силекс.

СИЛЕКС – ДРИТА (20:00 ЧАСОТ)

Во ждрепката на хартија најмногу среќа имаше кратовски Силекс. Силекс испадна од Карабах во квалификациите за Лигата на шампионите, па во второто коло од квалификациите за ЛЕ за противник ја доби Дрита. Карабах беше преголем залак за Силекс и тоа се виде и на теренот, но Дрита изгледа како противник по мерка. Предност за Силекс може да биде што Дрита не игра натпревари бидејќи косовскиот шампионат се уште не започнал поради пандемијата со коронавирусот. Дрита пак од друга страна сигурно е добро информирана против кого ќе игра затоа што ги предводи македонскиот тренер Ардијан Нухиу, а во тимот ги имаат Ардиан Цуцули и Владица Брдаровски кои играа во ПМФЛ. Адут плус за Силекс секако може да биде и домашниот терен.

Наш предлог: 0-2 гола @ 2.10 во 22Bet

РЕНОВА – ХАЈДУК (15:30 ЧАСОТ)

На домашен терен во Скопје ќе игра и Ренова. Ренова немаше среќа и го доби Хајдук кој е фаворит против тетовци. Меѓутоа Хрватите со изјавите пред мечот покажаа дека се внимателни и треба да бидат затоа што Ренова во претходното коло успеа да го елиминира Алашкерт и тоа на гости во Ерменија. И Хајдук во своите редови има македонски фудбалер, од неодамна Јани Атанасов се приклучи на овој клуб.

Наш предлог: ГГ @ 1.95 во 1xBet

БОТОШАНИ – ШКЕНДИЈА (17:45 ЧАСОТ)

Шкендија е најискусниот македонски претставник од оние кои не претставуваат оваа година. Сумгаит од претходното коло не беше тешка задача, Азербејџанците немаа квалитет да се надигруваат со тетовци. Сега Ботошани е фаворит, некои од играчите имаа дури и потценувачки изјави во нивните медиуми за квалитетот на Шкендија, па ние се надеваме дека ќе зборат поинаку по натпреварот. Како и противниците на Силекс и Ренова и во Ботошани има Македонци. За романскиот клуб играат Стефан Ашковски и Давид Бабунски.

Наш предлог: Х2 @ 1.96 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*