Тикет на денот (среда, 16.09.2020)

Денес повторно на „менито“ ги имаме натпревар од квалификациите за Европа, а покрај тоа се најдува и некој заостанат натпревар. Ова е нашиот тикет за денес.

ПСЖ – Мец – 4+ @ 2.18 во 1xBet

Навистина неверојатно звучи податокот дека фудбалерите на ПСЖ во изминатите години без проблеми доаѓаа до титулата во Франција, но сега во првите две кола не само што не успеаа да победат, туку за жал не постигнаа ниту еден гол. Мец не го започна на најдобар начин овој шампионатбидејќи во првите две кола и тие доживеаа два порази. Овде ние одлучивме да типуваме на голови и тоа 4+ со квота 2.18 во 1xBet.

Митиланд – Јанг Бојс – 2 @ 2.57 во Bet365

Клубот од данската провицинција изигра фантастично во изминатата сезона и практично на три кола пред крајот на првенството и математички ја завери својата шампионска круна. Сега се сретнуваат со Јанг Бојс каде што силата ќе ја мерат за пласман во Европа. Од друга страна Јанг Бојс без поголеми проблеми стигна до титулата во Швајцарија. Минатата сезона во квалификациите немаа среќа, но сега ќе се обидат да ја поправат грешката. Овде предлагаме 2 со квота 2.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*