Nordavind и EndPoint бараат нови триумфи на ESEA MDL

Натпреварувањето во ESEA MDL Season 34 Europe е на самиот старт, па дел од екипите денеска ги играат првите натпревари во лигата во која се очекуваат многу возбудливи дуели. За да ги добиете секогаш најдобрите коефициенти посетете ги Bet365 и 1xBet.

Nordavind – Demolition Crew – 1 @ 1.52 во 1xBet

Nordavind можеби не е во најдобра форма, но има големи амбиции на турнирот и ќе се соочи со Demolition Crew, кого успеа да го совлада и пред два месеци на истиов турнир, но во рамки на минатата сезона. Nordavind е голем фаворит по дуелот, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.52 во 1xBet.

HellRaisers – EndPoint – 2 @ 1.40 во Bet365

EndPoint досега има еден триумф и еден пораз на турнирот, па следен ривал ќе им биде HellRaisers, кој досега не настапи поради обврски на други натпреварувања. Во секој случај, EndPoint во последните пет меча славеше дури четири пати и се надеваат на продолжување на серијата. Ние ви предлагаме 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*