Nigma и OG ќе бркаат опстанок во WePlay! Pushka League Div 1

Денеска се игра последното коло од групната фаза на WePlay! Pushka League Div 1, а веќе се познати речиси сите четвртфиналисти, со што останува борбата за опстанок во Div 1, а тешка задача ќе имаат тимовите на Nigma и на OG. На овие натпревари може да се обложите преку Bet365 и 1xBet.

OG – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.85 во 1xBet

Македонскиот професионален играч во Dota 2 заедно со неговиот тим OG ќе се обиде да извојува победа против Ninjas in Pyjamas во последното коло од групната фаза на WePlay! Pushka League Div 1 со цел да оствари уште еден триумф, кој ќе им обезбеди опстанок во Division 1, иако шансите за пласман во нокаут-фазата веќе ги загубија. OG се квалитетен тим, а тоа го докажаа и на ESL One La каде што играа во финалето и загубија од Virtus Pro со 2-3 во игри. Наш предлог е триумф на OG со коефициент 1.85 во 1xBet.

Nigma – Team Secret – 1 @ 4.00 во Bet365

Ова е дефинитивно тип за похрабрите бидејќи Team Secret е апсолутен фаворит во денешниот меч, но тие веќе се пласираа во четвртфиналето, па немаат многу мотив да извојуваат нова победа, додека од друга страна Nigma ќе се обиде да се спаси од испаѓање во Divison 2, па поради тоа немаат друг избор освен победа против Secret. Ние предлагаме 1 со коефициент 4.00 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*