Virtus.pro и Nigma ќе го фаќаат „последниот воз“ на WePlay! Pushka

Турнирот на WePlay! Pushka влегува во самата завршница од групната фаза, по што ќе бидат познати сите учесници во плејофот, па без сомнеж се очекуваат интересни дуели меѓу професионалните играчи во Dota 2, а вие може да се обложите на натпреварите и да ги добиете најдобрите коефициенти на Bet365 и 1xBet.

Nigma – Alliance – 1 @ 2.37 во Bet365

Nigma неочекувано се наоѓа на праг на елиминација од турнирот, па тие не смеат да си дозволат пораз во денешниот меч против незгодниот Alliance, кој се наоѓа на првото место во нивната група и обезбеди пласман во нокаут-фазата.  Nigma досега загуби трипат и славеше само еднаш на турнирот, но немаат друг избор освен триумф за да ја одржат шансата за пласман понатаму. Ние ви предлагаме 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Virtus.pro – VP.Prodigy – 1 @ 1.57 во 1xBet

Иако никој не очекуваше дека Virtus.pro ќе го почне толку лошо турнирот, сепак тие уште имаат големи шанси за пласман во четвртфинале, но за тоа ќе им треба победа против фантастичниот VP.Prodigy. Virtus.pro победи само двапати на турниров и двапати загуби, за разлика од нивниот денешен ривал, но сите се свесни дека рускиот тим е освојувач на ESL One La и главен фаворит за титулата, па така се очекува триумф за нив во дуелот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.57 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*