Тикет на денот (среда, 26.02.2020)

тикет на денот

Денес имаме навистина ден кој изобилува со натпревар, па покрај ЛШ, на менито имаме и натпревар од ЛЕ како и дуели од англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет.

Брага – Ренџерс – 1 @ 1.95 во 1xBet

Гледавме фантастичен прв натпревар во Глазгов. Португалците водеа со 2-0, но тоа не им беше доволно за да избегнат пораз на тој натпревар. За само 15 минути, Ренџерс постигна три гола и колку толку, тоа им е предност за овој дуел. Во домашното првенство, домаќините направија чекор наназад, а ништо подобро не може да се каже ниту за Брага, па ЛЕ ќе им дојде како лек.  Овде поради домашниот терен, на Брага им даваме предност и ве советуваме да изиграте 1 со квота 1.95 во 1xBet.

Фулам – Свонси – 1&3+ @ 2.85 во Bet365

Дали Барнсли ќе биде кобен за Фулам, тоа ќе го видеме после 10тина кола. Тимот кој стигна од Лига 1 и грчевиот се бори за опстанок, два пати го победи минатогодинашниот премиерлигаш и значително се оддалечи од повратокот во англиската елита. Свонси во последното коло ја прекина серијата од пет натпревар без победа и на домашен терен слвеше против Хадерсфилд. Сепак овде ние сметаме дека Фулам има поголеми шанси и предлагаме 1&3+ со квота 2.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*