ТИП НА ДЕНОТ: (24.02.2020,18:00) РИЗЕСПОР – БАШАКШЕХИР

тип на денот

ГОСТИТЕ ВО УЛОГА НА ФАВОРИТИ

Турција, Супер Лига, 24.02.2020: Ризеспор – Башакшехир ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Ризеспор и Башакшехир од рамките на турската Супер лига. Домаќините играат доста променливо во досегашниот тек од сезоната, па не случајно се наоѓаат на средината на табелата. Од друга страна Башакшехир е на втората позиција и е многу блиску до лидерското место кое им е главна цел на овој тим. Наш предлог е 2 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.14.

УСПЕШНОСТ ФЕВРУАРИ: 16/23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*