Тикет на денот (четврток, 20.02.2020)

тикет на денот

Денес се е посветено на првите натревари од 1/16 финалето на ЛЕ. За обложувачите ова натрпеварување не е омилено, бидејќи изненадувањата се многу чести, но во нокаут фазата поправка нема. Ова е нашиот предлог тикет.

Аз Алкмар – Ласк – Т22+ @ 2.71 во 1xBet

Аз Алкмар успеа да им ја неутрализира предноста на Партизан во претходниот дел од ова натпреварување и успеаа да се пласираат во нокаут фазат. Аз тогаш играше солидно, но после зимската пауза овој клуб не може да се препознае. Ласк е дебитант во овој дел од натпреварувањето, но секако дека не треба да се опуштат домаќините со оглед на тоа што Ласк го презеде горниот дел од табелата во Австрија. Гостите имаат одличен напад и предлагаме Т22+ со квота 2.71 во 1xBet.

Вулверхемптон – Еспањол – 0-2 @ 1.87 во Bet365

Каталонците изиграа одлично во груната фаза, а особено на гостувањата, па забележаа две победи и едно реми. За жал, овој тим има големи проблеми во домашната Ла лига, бидејќи се наоѓа на последното место со само 19 бода освоени бода. Од друга страна Вулверхемптон е сигурен во Премиер лига, па овде ќе може да се посвети малку повеќе и да се докаже во оваа дебитантско издание. Според нас, домаќините се фаворити, но сметаме дека во првиот натпревар нема да има многу голови. Предлагаме 0-2 гола со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*