Тикет на денот (петок, 14.02.2020)

тикет на денот

Не очекува викенд со богата понуда, па денес ќе се обидеме да составиме добитен тикет како вовед во тој викенд.

Волвс – Лестер – ГГ3+ @ 2.35 во 1xBet

Ова е 26-то коло на англиската Премиер лига и игра се во два термини, односно поделено е во два викенди. МИнатото требаше да се се изиграат четири натпревари, но еден е одложен поради лошо време. Во овој дуел се сретнуваат Вулверхемптон и Лидс. Гостите и понатаму се држат на место кое води во ЛШ и нивната главна цел е да останат тука до крајот на сезоната. Волвс гостуваше на Олд Трафорд и изигра доста добро каде што освои бод во натпревар без голови. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ3+ со квота 2.35 во 1xBet.

Еупен – Гент – 2/2 @ 2.25 во Bet365

Гостите очекуваат победа над Андерлехт во минатото коло, но за жал стигнаа само до реми. Гент остана на второто место на табелата и ја намали предноста на КЛуб Бриж.. Целта на Гент е да се задржи на втората позиција пред Плеј Оф, а после поделбата на бодовите да направи обид за стигнување на Клуб Бриж. иЕупен доживеа убедлив пораз во минатото коло, па искрено тешко дека и сега ќе го поправи впечатокот. Наш предлог е 2/2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО BET365: 5.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*