ТИП НА ДЕНОТ: (27.01.2020,18:00) СИВАСПОР – РИЗЕСПОР

тип на денот

СИВАСПОР „ГАЗИ“ СЕ ПРЕД СЕБЕ

Турција, Лига 1, 27.01.2020: Сиваспор – Ризеспор ТИП 1

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Сиваспор и Ризеспор од рамките на турската прва лига. Домаќините играат одлична оваа сезона и затоа се наоѓаат на првата позиција на табелата. Сега во гости им доаѓа Ризеспор кој игра доста променливо, па искрено не веруваме дека ќе успеат да направат нешто на овој натпревар. Ризеспор е фаворит и веруваме во нивна победа. Наш предлог е 1 а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.62.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ 19/26

Be the first to comment

Leave a Reply