Тикет на денот (петок, 24.01.2020)

тикет на денот

Денес имаме солидна понуда пред нас и така ќе биде и во викендите подолго период. Еве го нашиот предлог тикет.

Дортмунд – Келн – Т13+ @ 1.88 во 1xBet

Милионерите им дадоа пет гола на Аугсбург во второто полувреме. Тој нереален учинок се должи на новиот фудбалер на овој тим, Норвежанецот Халанд кој оваа зима стигна од Салзбург и на деби натпреварот постигна хет трик за нешто повеќе од 20 минути. Во незгоден момент им доаѓа Келн кој е во фантастична форма од финишот на првиот дел на првенството. Јарците врзаа четири победи и се тргнаа од црвената зона. Наш предлог на овој дуел е Т13+ со квота 1.88 во 1xBet.

Лориен – Нанси – 1/1 @ 2.87 во Bet365

Водечката екипа на француската Лига 2 го дочекува тимот на Нанси после испаѓањето од Купот. Лориен беше минимално поразен од ПСЖ со 1-0, но сепак го завршија натпреварувањето. После 20 изиграни кола се наоѓаат на челната позиција со 42 бода, еден бод повеќе од второпласираниот Ленс. Гостите играат сосема солидно, но овде немаат големи шанси. Предлагаме 1/1 со квота 2.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*