Тикет на денот (среда, 22.01.2020)

тикет на денот

Денес продолжуваме со потерата по добитен тикет. За денес имаме одличен избор, па ви предлагаме да го погледнте нашиот предлог тикет на денот.

Тотенхем – Норвич – 1 @ 1.45 во 1xBet

Некако не може да замислиме уште еден неуспех на Тотенхем, бидејќи ако се случи тоа, ќе биде навистина катастрофа. Тотенхем е далеку од нов пласман во ЛШ, бидејќи заостанува многу зад Челзи кој е на посакуваното четврто место. Норвич остварија важна победа во претходното коло над Бормут и останаа во трката за опстанок. Овде немаме многу калкулации и очекуваме 1 со квота 1.45 во 1xBet.

Херенвен – Вилем 2 – Х2 @ 1.73 во William Hill.

Во 1/8 финалето од холандскиот Куп се сретнуваат домаќинот Херенвен и одличниот Вилем 2. Овие две екипи играа на ова место пред еден месец, а тогаш Вилем славеше со 2.1. Иначе гостите се најрпијатното изненадување на првенството оваа сезона. Моментално се наоѓаат на високото трето место зад Ајакс и Аз, а се пред ПСВ и Феенорд. Овде победникот е неизвесен, но веруваме дека Вилем нема да биде поразен. Предлагаме Х2 со квота 1.73 во William Hill.

Нотингем Форест – Ридинг – 1 @ 2.04 во Bet365

Шумарите се вратија во игра за пласман во елитата и тоа во директен, бидејќи Лидс и ВБА нанижаа серија лоши резултати. Овде заостана 14-от натпревар од Чемпионшип, а интересно е дека овие две екипи се сретнаа пред само 10 дена. Тогаш натпреварот заврши без победник. Нотингем заводи во 95-та минута, а само една минута покасно, Ридинг постигна реми гол. Овде сметаме дека домаќините се поблиску до победа и предлагаме 1 со квота 2.04 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*