ТИП НА ДЕНОТ: (17.01.2020,20:00) ПОРТО – БРАГА

ПО ЕДЕН ГОЛ НА ДВЕТЕ СТРАНИ

Португалија, Примера лига, 17.01.2020: Порто – Брага ТИП ГГ

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Порто и Брага од рамките на португласката прва лига. Порто се наоѓа на втората позиција и нивната главна цел оваа сезона е титулата во Португалија. Од друга страна Брага „брка“ излез во Европа, па овде имаме натпревар каде бодовите им се важни на двете екипи. Обично таквите натпревари изобилуваат со голови, па затоа ве советуваме да изиграте на голови. Наш предлог е ГГ а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.92.

УСПЕШНОСТ ЈАНУАРИ 11/16

Be the first to comment

Leave a Reply