Ако продолже традицијата и денес ќе наплатиме екстра квота!

традиција

Денес од 20:30 во рамките на белгиската Проксимус лига се сретнуваат екипите на Бершут и Розелар.

Бершут се наоѓа на 5-та позиција со вкупно освоени 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 8 порази.

Розелар е на претпоследната 7-ма позиција со вкупно 20 бода кои ги има освоено преку 5 победи, 5 реми и 10 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во последните шест натпревари и двата тима успеваат да постигнат гол, па ако продолже денес таа традиција ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог:

ГГ @ 1.95 во 10Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*