Тикет на денот (среда, 01.01.2020)

тикет на денот

Најпрво во новата 2020 година сакаме да ви посакаме многу успех, здравје и се разбира секако многу добитни тикети. Новата година ја започнува со одличен супер дабл кој има големи шанси за пролаз.

Вотфорд – Волвс – 2 @ 2.35 во 1xBet

Како што тргнала работата Вотфорд најверојатно грчевито ќе се бори за опстанок во друштво со најдобрите од Премиер Лига. Тие се наоѓаат во зоната на испаѓање и благодарение на позитивните резултати од последните три кола тие се издигнаа на претпоследната позиција. Од друга страна Волвс игра одлично, а најдобар доказ за тоа ни е победата над Манчестер Сити. Овде очекуваме 2 со квота 2.35 во 1xBet.

Шефилд – Хал – 1 @ 2.00 во Bet365

Шефилд Венсдеј врза два порази по ред и со тоа падна на шестата позиција на табелата, а тоа е место кое е последно за Плеј оф. Сепак главната цел на овој тим е да обезбеди таква позиција со цел да стигне до Премиер Лига. Хал игра доста променливо и нема некои големи амбиции, па затоа овде очекуваме победа за домаќините. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 2.00.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*