Тикет на денот (среда, 18.12.2019)

тикет на денот

Денес на „менито“ имаме натпревари од вонредните кола на многу лиги, но тука е и најголемото дерби во шпанија Ел Класико. Ова е нашиот предлог тикет…

Бреша – Сасуоло – 2-3 @ 2.06 во Bet365

Oвој натпревар требаше да се игра уште во 7-то коло, но е одложен поради смртта на претседателот на Сасуоло. Сега две екипи ќе имаат прилика да го поправат салдото пред празничната пауза. Бреша за викендот играше со Лече и славеше убедливо со 3-0, додека Сасуоло успеа да земе еден бод од Милано каде што искрено Милан беше далеку подобар. Овде очекуваме опсег на голови од 2-3 со квота 2.06 во Bet365.

Барселона – Реал Мадрид – ГГ4+ @ 2.50 во 1xBet

За титулата во Ла Лига повторно ќе одлучуваат Реал И Барселона. Ниту едните, ниту другите не се презадоволни со досегашниот учинок во Ла лига, но и покрај тоа се наоѓаат на првите две позиции. Овој натпревар требаше да се игра во рамките на 10-то коло, но беше одложен поради непирите во Барселона. Барса во последното коло ремизираше поритв Сосиедад, а истото го снајде и Реал во Валенсија каде што со голот на Бензема во последната секунда зедоа тежок бод. Како и да е, натпреварите на овие две екипи се секогаш полни со притисок, па предлагаме ГГ4+ со квота 2.50 во 1xBet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*