Тикет на денот (четврток, 21.11.2019)

тикет на денот

Ништо подобра понуда не не очекува ниту денес, но ако е за утеха, веќе од утре работите ќе се променат и ќе тргнат на подобро бидејќи започнуваат првенствените натпревари, а ова е нашиот супер дабл за денес.

Антверп – Гент – Х @ 3.72 во 1xBet

Како вовед во вториот дел од првенството во белгијската Жупиле лига не очекува заостанат натпревар од петтото коло помеѓу Антверп и Гент. Дуелот би требало да се игра уште во летото не беше одложен поради обврски во квалификациите за ЛЕ. Тие квалификации гостите ги доведоа во групната фаза, додека Антверп беше запрен на последната препрека од Аз Алкмар. Гент игра одлично и има солидни резултати, а Антверп пред паузата играше дерби против лидерот на табелата и славеше со 2-1. Овде очекуваме нерешен исход, односно Х со квота 3.72 во 1xBet.

Фремад Амагер – Коге – ГГ @ 1.62 во Bet365

И ова е заостанат натпревар, но од 13-то коло на данската втора лига. Фремад Амагер добро се снајде во новата сезона и засега се наоѓа на 5-то место со вкупно 23 бода. Меѓутоа, освен пласман во горниот дел од табелата, се сомневаме дека имаат некоја шанса да се замешаат во борба за пласман во елитата. Кога има два бода помалку од денешниот ривал. Во последно време играат добро и имаа серија од четири натпревари на кој освоија 10 бода. Како и да е, овде сметаме дека ГГ е најлогичен исход со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*