Тикет на денот (вторник, 19.11.2019)

тикет на денот

Уште два дена и завршуваат квалификациите за ЕУРО 2020. Тогаш веќе ќе се знаат сите 20 учесници, а преостанатите четири ќе ги добиеме во март наредната година по завршетокот на Лигата на нации.

Шкотска – Казахстан – 1 @ 1.53 во 1xBet

Иако останаа без директен пласман на Еуро 2020, Шкотите ќе можат тоа да го направат преку баражот од Лигата на нации, бидејќи беа победници во една во група во Лига Ц. Казахстан тоа не успеа да го направи и беа втори во групата со Грузија. Како и да е, сметаме дека Шкотите се мотивирани на овој натпревар да остварат победа, па затоа предлагаме 1 со квота 1.53 во 1xBet.

Полска – Словенија – Т12+ @ 1.83 во William Hill

Пољаците станаа мајстори за квалификации и без проблеми ги поминуваат. После Европското првенство и Мундијалот ќе ги гледаме и на наредното континентално првенство во 2020 година. Пласманот го заверија од поодамна, после одличниот старт, а во средината на циклусот имаа и малку проблеми. Во септемвриските квалификации на два натпревари, освоија само бод. Прво изгубија во Словенија, а потоа ремизираа со Австрија во Полска. На тие два натпревари не постигнаа ниту гол. Сепак во наредните три натпревари запишаа сигурни победи и како први во групата се квалфикуваа за ЕП. Словенците стигнаа до третата позиција, но тоа не е некоја голема утеха. Овде очекуваме Т12+ со квота 1.83 во William Hill.

Донкастер – Вимблдон – 1 @ 1.72 во Bet365

Во повторениот натпревар од англискиот ФА Куп се сретнуваат две екипи од Лига 1. Во првиот дуел каде што Вимблдон беше домаќин, резултатот беше реми, па сега Донкастер ќе игра на домашен терен. Домаќините се многу подобро пласирани од Вимблдон и се наоѓаат на средината на табелата со 23 освоени бода од 14 натпревари, додека Вимблдон е 21-ви со 13 бода веднаш над зоната на испаѓање. Очекуваме победа за домаќините со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*