ТИП НА ДЕНОТ: (16.11.2019,20:45) ХРВАТСКА – СЛОВАЧКА

Квалификациски натпревар за ЕУРО 2020, 16.11.2019: Хрватска – Словачка ТИП 1

Хрватска моментално е на првото место во групата, па со победа ќе го обезбеди пласманот на ЕУРО. „Коцкестите“ се во добра форма, но немаат право на кикс бидејќи така ќе ги искомплицираат работите за пласман. Хрватска на домашен терен игра одлично, притоа има само еден пораз во овие квалификации, па не би требало да има проблем да ги освои трите бода. Квалитетот и домашниот теремн се на страната на Хрватска, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*