Тикет на денот (среда, 13.11.2019)

тикет на денот

Денес е доста тешка задача да се состави тикет. Понудата е исклучително сиромашна, но сепак ние ќе ви претставиме дабл во форма на тикет на денот.

Асане – Нотоден – ГГ3+ @ 1.87 во 1xBet

Во баражот за пополнување на втората лига на Норвешка се сретнуваат второпласираната екипа од третата лига и 14-то пласираниот тим од втората лига. Гостите доаѓаат со желба да изборат добар резултат кој би им овозможил опстанок меѓу второлигашите, но како  што играат во последно време, како да не им се опстанува. Тие својата позиција ја загоризија со катастрофална серија резултати на крајот на сезоната, бидејќи немаат победено на последните седум натпревари. Првиот домаќин од завршниот бараж е Асан, додека реваншот се игра кај Нотоден. Овде очекуваме ГГ3+ со квота 1.87 во 1xBet.

Трајал – Нови Пазар – 1 @ 2.22 во Bet365

Се игра вонредното коло и во втората лига на Србија која е доста изеданчена оваа сезона. Во водство е Златибор со бод повеќе од новајлиите Графичар, но во врвот се уште некои екипи. Трајл и Нови Пазар се наоѓаат на средината на табелата, но и едните и другите имаат цел да завршат во првата половина и да играат во Плеј оф. Овде немаме многу дилеми околу конечниот исход и очеквуаме победа за домаќинот. Коефициентот за 1 во Bet365 изнесува 2.22.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*