Ако и денес продолже гол традицијата ќе наплатиме супер квота!

традиција

Денес од 16:00 во рамките на Премиер Лига од Саудиска Арабија се сретнуваат екипите на Ал Раед и Ал Тавон.

Ал Раед се наоѓа на 10-та позиција со вкупно 11 бода и учинок од 3 победи, 2 реми и 3 порази.

Ал Тавон е на 8-та позиција со вкупно 13 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 1 реми и 3 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што кога ќе се сретнат нивните дуели изобилуваат со голови, односно на последните 7 меѓусебни дуели и двата тима постигнуваат гол, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

ГГ @ 1.53 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*