Малери и махери на колото

малери и махери

Како и секој понеделник, така и овој имаме простор за малерите и махерите кои го одбележаа изминатиот викенд.

Малер 1

Иако двата гола на дуелот помеѓу Сао Паоло и Атлетико МГ беа постигнати во првите 60 минути, за жал не успеаа да постигнат уште еден гол и да го усреќат овој играч.

Малер 2

ПСЖ во првото полувреме постигна 4 гола, а овој играч чекаше да постигнат барем еден гол во второто полувреме. За жал натпреварот заврши 4-0, па овој тикет не го доби епитетот добитен.

Малер 3

Овде имаме интересен комбо тикет. Играчот типувал 1Х на дуелот Фиорнетина – Лацио, но за жал гостите беа победници, па остана без 10.000 денари.

Махер 1

Секоја чест за овој играч. Погодил 9 натпревари со знакот 1-3I & 1-3II, па за уплата од 25 денари си доби солидни 3.324 денари.

Махер 2

Погодени 11 натпревари со комбинирани знаци. Браво мајсторе и за убаво да се трошат парите!