Тикет на денот (петок, 11.10.2019)

тикет на денот

И понатаму се фокусираме на натпреварите од квалификациите за Еуро 2020, но овој петок има и нешто побогата понуда.

Црна Гора – Бугарија – 0-2 @ 1.69 во 1xBet

Овие две репрезентации се доста непријатни изненадувања во овие квалификации. Од Црна Гора очекувавме да се вклучат во борбата за првите две места, а сега со Бугарија се поблиску до последните места. Се им се сруши пред мечот со Косово кога двајца првотимци одбиаа да настапат на тој натпревар. Ова ќе биде борба за чест и за избегнување на последното место на табелата. Предлагаме 0-2 гола со квота 1.69 во 1xBet.

Мастрихт – Камбург – 2 @ 1.72 во William Hill

Само еден натпревар во холандската втора лига ќе се игра овој петок, а се навикнавме на цело голо. Во Мастрихт стигнува Камбург кој е во сјајна форма. Гостите врзаа шест последователни победи во првенството и стигнаа на втората позиција со само еден бод помалку од лидерот Бреда. Квалитетот е на страна на гостите и очекуваме нивна победа. Коефициентот за 2 во William Hill изнесува 1.72.

Колдинг – Никобинг – 3+ @ 1.50 во Bet365

Дуел на две екипи од горната половина на табелата во данската Втора лига. Колдинг е изненадувачки добар и се наоѓа на четвртото место, со само четири бода помалку од лидерската двојка, Веље и Фредериција. Не знаеме какви се амбициите на овој клуб, но знаеме дека играат ефикасни натпревари. Гостите не се во некоја форма и се без победа на последните пет натпревари. Наш предлог е 3+ со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*