Тикет на денот (вторник, 08.10.2019)

тикет на денот

Денес на понудата ги имаме натпреварите од англиската Конференција, па тука ќе пронајдеме супер дабл за денес.

Рексам – Херогејт – 0-2 @ 1.88 во 1xBet

Гостите се во одлична серија резултати и без пораз на последните пет натпревари, а на последните три запишаа победа. Се да биде идеално, Херогејт на тие три натпревари не прими ниту гол. Паѓаа со ред Халифкас, Сатон и Ебсфлит. Сепак тоа не се екипи од самиот врв на табелата како што тоа не е нивниот денешен ривал. Велшаните неколку години наназад беа сериозни кандидати за преминување во професионалните води, но не успеаа во тоа. Овде очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола. Коефициентот за тоа во 1xBet изнесува 1.88.

Ебсфлит – Торки – 2 @ 2.35 во Bet365

Домаќинот е во се потешка ситуација. Осамени се на последното место со само 10 бода од 15 натпревари. Успеаа да победат само два пати и тоа последен пат го победија Барнет пред три кола. Овој пат во гости им доаѓа Торки, тимот кој врза две победи во последните седум дена. Го победија Стокпорт во гости и Филд на домашен терен, па ја прекинаа серијата од три натпревари без победа. Овде очекуваме доминација на гостите, а коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 2.35.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.42

Be the first to comment

Leave a Reply