Серија А 7-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 7-то коло од Серија А кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари, но фокусот е секако на големото дерби помеѓу Интер и Јувентус.

СПАЛ – Парма ГГ

СПАЛ минатата сезона на почетокот беше големо изненадување, но оваа сезона го чека грчевита борба за опстанок. Моментално се наоѓа на претпоследното место на табелата и има само една победа и пет пораза оваа сезона. Од друга страна Парма е на средината на табелата и моментално е во добра форма па врза две победи по ред. Ние веруваме дека ќе има голови на двете страни во овој меч, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.76

Верона – Сампдорија 3+

Верона оваа сезона се врати во елитата и игра „топло-ладно“, но има одлични настапи на домашен терен. Тоа ќе биде најголемата предност за овој тим и сигурно ќе сака да освои бодови пред својата публика. Сампдорија пак е најголемо разочарување оваа сезона, се наоѓа на последното место на табелата и бодовите од овој меч и се неопходни. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“,а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.90

Џенова – Милан 2

Џенова е во катастрофална форма, а искрено и не игра како што очекувавме оваа година. Тие се наоѓаат во зоната за испаѓање и досега имаат победено само еднаш, па можеби и оправдано се наоѓаат таму. Ниту во најголем кошмар не замислувавме ваков Милан кој ќе биде поблиску до елиминација отколку до врвот. Овој тим врза три порази по ред, па ова е клучен натпревар за „росонерите“. Веруваме дека квалитетот ќе дојде до израз и Милан ќе победи на овој меч, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефицинет 2.50

Фиорентина – Удинезе 1

После слабиот старт на сезоната Фиорентина влезе во добра форма, а победата на Сан Сиро минатото коло дава додатна самодоверба. Рибери и компанија сигурно ќе сакаат да ја продолжат серијата победи пред своите гледачи. Од друга страна Удинезе нема пораз во последните два меча, но целта на овој тим е борба за опстанок и тешко ќе освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.52

Рома – Каљари 3+

Рома игра „топло-ладно“ оваа сезона, но моментално се наоѓа на 5-та позиција, а целта на тимот е пласман во Топ 4 на крајот на сезоната. Поради тоа мора да освојува бодови на домашен терен и ќе направи се за да го добие овој меч. Од друга страна Каљари е најголемо изненадување оваа сезона, не знае за пораз веќе четири меча и тешко ќе се предаде на Олимпико. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“,а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 1.60

Аталанта – Лече 3+

Аталната полека влезе во одлична форма, па иако во Лигата на шампиони не се снаоѓа добро, сепак во Серија А реди победи. Трите бода на овој меч не би требало да бидат доведени во прашање. Лече моментално се наоѓа над линијата за испаѓање, но го чека грчевита борба за опстанок. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“,а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.50

Болоња – Лацио 1X

Навивачите на Болоња можат да бидат и повеќе од задоволни со тоа како игра нивниот тим оваа сезона. Моменатлно се наоѓаат на средината на табелата, но немаат победа веќе на три меча. Нивниот најголем адут е домашниот терен, па сигурно ќе направат се за да останат непоразени. Лацио игра лошо на гостувањата оваа сезона, па тешко дека ќе стигне до трите бода во Болоња. Нашиот предлог е „дупла шанса 1X“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.68

Торино – Наполи 2

Торино добро ја отвори сезоната, но во последните четири меча запиша три порази, па очигледно е дека тимот е во пад на формата. Нивниот најголем адут е домашниот терен, но тешко дека ќе можат да се одбранат од фаворитот. Наполи веќе заостанува зад лидерот, па ова е клучен натпревар за тимот на Анчелоти и се наоѓа пред императив победа. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во bet365 со коефициент 1.80

Интер – Јувентус ГГ

Ова е дефинтивно мечот кој привлекува најголемо внимание на Апенините и конечно двата клуба да се во борба за Скудетото. Интер има максимален ефект после првите шест кола, па ова е најголем тест за тимот на Конте. Двата тима ќе играат на победа, а Јувентус ќе сака да покаже зошто е шампион и фаворит за титулата. Очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*