Што се уплаќа денес? (28.09.2019)

Уплатата често е одличен показател за добивка, па се надеваме дека така ќе биде и денес.

Хофенхајм – Борусија Мехенгладбах 1 @2.46

Вкупната уплата на овој натпревар изнесува 46.406 евра, од кои дури 82%, односно 38.195 евра се уплатени за победа на домаќинот. За победа на гостинот уплатата изнесува само 11%, додека за реми уплатата е 7%.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*