Ефикасниот дуел во Белгија ќе не „почести“ со одлична квота!?

традиција

Денес од 20:00 во рамките на белгиската прва лига се сретнуваат екипите на Васланд Беверен и Мускрон.

Васланд Беверен се наоѓа на последната 16-та позиција и се уште немаат победено откако е започната новата сезона, односно нивниот учинок е две реми и пет порази, па на тој начин имаат собрано 2 бода.

Мускрон е 3-то пласиран во моментов и досегашниот учинок им е четири бода, две реми и еден пораз и досега имаат освоено вкупно 14 бода.

Меѓусебните натпревари на овие два ривали се навистина ефикасни, односно така било на последните пет каде што се постигнати по најмалку три гола по натпревар, а ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.71 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*