Невообичаено ефикасен натпревар во Франција 2 со одлична квота!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на француската втора лига се сретнуваат екипите на Орлеанс и Ле Авр.

Орлеанс се наоѓа на 17-та позиција со вкупно освоени три бода и учинок од 0 победи, 3 реми и 4 порази.

Ле Авр е одлично пласиран на втората позиција со вкупно 15 бода кои ги има освоено преку 4 победи, 3 реми и 0 порази.

Интересно за овие две екипи е тоа што во меѓусебните дуели и двете екипи постигнвуаат гол, односно така било на последните пет натпревари, па се надеваме дека таа традиција ќе продолже и денес.

Наш предлог:

ГГ @ 2.05 во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*