Србија и Америка се елиминирани: Кој е новиот фаворит за титула на светското во кошарка?

Како што и сами знаете, овој период е комплетно посветен на светското првенство во кошарка кое се одржува во Кина.

Прв фаворит за титула пред почетокот беше селекцијата на Србија, а веднаш зад нив беше Америка. Интересно е тоа што најголемите фаворити се веќе елиминирани, а во игра за пехарот останаа уште четири репрезентации.

Според најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, најголеми шанси за титула има селекцијата на Франција со квота 2.75, а веднаш потоа е Шпанија со квота 2.90. Третото место е резервирано за Австралија со квота 4.25, додека Аргентина ја има улогата на аутсајдер со квота 8.50.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*