Тикет на денот (среда, 04.09.2019)

тикет на денот

Ни изгледа дека ова е ден со најсиромашна понуда во последните два месеци. Со оглед на тоа што продолжуваат квалификациите за Еуро 2020 ќе се играат мал број натпревари и тоа за купови.

Даг & Ред – Бромли – ГГ3+ @ 2.11 во 1xBet

Гостите одлично ја започнаа сезоната, па после осум изиграни кола се уште немаат пораз. Забележаа пет победи и три реми и се наоѓаат на третото место со три бода заостаток зад водечкиот Вокинг. Бромли кикс направи овој викенд кога на домашен терен ремизираше со Филде, па учионокот би бил подобар ако славеа и на тој натпревар. Овде сме сигурни само во головите, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.11 во 1xBet.

Трајал – Кабел – 0-2 @ 1.54 во Bet365

Во Крушевац се сретнуваат две екипи кои имаат амбиции да се преселат во елитниот ранг. Трајал минатата сезона влезе во втора лига и за еден бод им побегна плеј-оф за елитата. Овој пат тие добро се појачаа, па нема да ни е чудно ако стигнат до елитата. Кабел е новиот новосадски клуб, но исто така многу амбициозен. За овој натпревар сметаме дека ќе биде „досаден“ без многу голови, па предлагаме 0-2 гола со квота 1.54 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 3.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*