ТИП НА ДЕНОТ: (23.07.2019,17:55) ШКЕНДИЈА – ДУДЕЛАНЖ

ШКЕНДИЈА ЗА ЛЕ

Меѓународен, Квалификации ЛЕ, 23.07.2019: Шкендија – Дуделанж  ТИП 1

Резултат: 1-2

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Шкендија и Дуделанж од рамките на квалификациите за ЛЕ. Шкендија беше дел од борбата за ЛШ, но естонскиот Номе им го „пресече“ патот, па сега ќе мора да се натпреваруваат за ЛЕ. Дуделанж е екипа која ни доаѓа од Луксембург и во првото коло преку две реми не ја совлада Валета благодарение на вкупниот скор. Наш предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.57.

УСПЕШНОСТ ЈУЛИ: 15/22

 

ШКЕНДИЈА – ДУДЕЛАНЖ 1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*