Тикет на денот (вторник, 23.07.2019)

тикет на денот

Се враќаат европските квалификации на кладилничарските листи, па покрај ЛШ ќе имаме и неколку натпревари од ЛЕ.

ПСВ – Базел – Т12+ @ 1.58 во 1xBet

Oва ќе биде дерби на второто коло од квалификациите за ЛШ, а се сретнуваат второпласираните екипи на Холандија и Швајцарија. До неодамна ови две екипи доминираа во своите првенсва, но ги наследија екипите на Ајакс и Јанг Бојс. ПСВ се фаворити на домашен терен, а ќе се обидат да ја оправдаат таа улога. Базел беше убедлив во првото коло од својот шампионат и тоа доволно зборува за нивната спремност. Овде очекуваме домаќинот да постигне два гола, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.58.

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Сабуртало – Динамо Загреб – 2/2 @ 1.80 во William Hill

Сабуртало е шампион на Грузија, а вистинско изненадување е тоа што стигна до второто коло од квалификациите за ЛШ. Во првиот натпревар играше против Шериф од Молдавија и победија со 3-0.  Динамо Загреб не признава ништо другo освен пласман во ЛШ кој минатата сезона им побегна во Плеј оф после поразот од Јанг Бојс. Овде очекуваме доминација на гостите, па затоа типуваме 2/2 со коефициент од 1.80 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Санта Колома – Астана – 2/2 @ 1.61 во Bet365

Колку за Астана ќе биде утешен пласман во квалификациите за ЛЕ, после елиминацијата од ЛШ останува да видиме. Првакот на Казахстан немаше среќа ниту во жребот, бидејќи за ривал го доби шампионот на Романија, Клуж. После победата од 1-0 на домашен терен, дожвеаа пораз од 3-1 во Романија и сега мораат преку квалификации да стигнат до групната фаза од ЛЕ. Сега ривал им е Санта Колома, тим кој не треба да им претставува никаков проблем. Наш предлог е 2/2 со коефициент од 1.61 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.58

Be the first to comment

Leave a Reply