Малер на годината: Промашил еден натпревар за неверојатни 48.000 евра!

Светот на тенисот има нова сензација, а тоа е 15 годишното чудо од дете за кое стручњаците тврдат дека ќе биде најдобра на сите времиња.

15 годишната американска тенисерка Гауф го „зезна“ 41 годишниот Хрват за добивка од 48.000 евра со уплата од скоро 27 евра.

„Секоја година играм на првото коло од Вимблдон и можам да ви кажам дека ги погаѓам 95% од резултати, но оваа година чувствував дека имам и шанса за голема добивка.

Изиграв 34 натпреварсо коефициент од 1.15 до 1.95 и ги уплатив за 27 евра, а тоа значи дека играв на тенисери кои се големи фаворити, но Венус Вилиамс ме „предаде“.

Сметав дека 37 годишната Венус е далеку поквалитетна од оваа девојка, но очигледно се излагав. Кога тикетот го промашив, останаа 15 натпревари, но не го фрлив во корпа, па ги дочекав и другите натпревари“.

Ова е приказната на Хрватот кој за жал не успеа да добие 48.000 евра за уплата од само 27 евра.

Со ова се докажува дека изненадувањата се се поприсутни, а ние ви предлагаме да ги погледнете промоциите на Bet365 и 1xBet кои се наменети за овој турнир.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*