ТИП НА ДЕНОТ: (27.06.2019,21:15) КЕФЛАВИК – ЛЕИКНИР

ОТВОРЕНА ИГРА ВО ИСЛАНД

Исланд, Инкасо лига, 27.06.2019: Кефлавик – Леикнир ТИП 3+

Резултат: 1-3

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Кефлавик и Леикнир од рамките на исландската инкасо лига. Домаќините како да навлегоа во криза, а тоа го докажуваат и резултатите во последните пет натпревари каде што имаат победено само еднаш. Гостите не се со некои големи амбиции, но главната цел им е опстанок во лигата. Според букмејкерите, домаќините се фаворити, но ние сметаме дека најлогичен тип за овој натпревар е на голови. Наш предлог е 3+, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.66.

УСПЕШНОСТ ЈУНИ: 15/26

 

КЕФЛАВИК – ЛЕИКНИР 3+
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*