Дерби на денот: Германците по титула, Србите на се или ништо!

Ниту во најлош случај, Србите не очекуваа пораз на стартот од ова Европско првенство во Италија. Поразот од Австрија не е толку страшен, но играта е навистина застрашувачка. Сега Србитесе пред уште еден тежок испит, бидејќи се сретнуваат со младата репрезентација на Германија.

Германија У21: Германците се актуелни шампиони, но сега не се со најјак состав!

Никогаш не е пријатно за ривали да ги добиете Германците на големите натпреварувања, без разлика дали станува збор за А селекцијата или младите категории. Тие овде се дојдени по титула, а сметаат дека пласманот на Олимписките игри не смее да изостане. Во првото коло беа убедливи против Данска и победија со 3-1, па сега со многу оптимизам го чекаат проодлжението на овој турнир. Германците играа одлично и во квалификациите каде што го освоија првото место, а зад себе ги оставија Норвежаните со -10 бода.

дерби на денот

Србија У21: Мора подобро, бидејќи полошо не може!

Многу кладилничари се разочараа од Србите бидејќи искрено никој не очекуваше таков пораз во првото коло на Европското првенство. Тешко дека некој изигра против Србите, бидејќи реалноста укажуваше на доминација за нив. Искрено, оваа селекција има доста млади фудбалери кои „тежат“ многу милиони, но Австријците им ја „турнаа“ цената, па сега против Германија мора да одат на се или ништо. Евентуалната победа над Германците би била прв чекор до целта, а тоа е пласман меѓу четирите најдобри селекции.

Наш предлог:

Мотивацијата на двете страни е на високо ниво, па очекуваме една гоелма борба. Германците како што кажавме погоре се дојдени по титула, а Србите се без право на кикс. Наш предлог е ГГ3+ со коефициент од 2.05 во Bet365.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*