Најава Европско првенство У21: Групи, победници, фаворити

Во овие летни денови, вниманието на љубителите на фудбалот ќе биде насочен кон Европското првенство за млади репрезентации, чии домаќини се Италија и Сан Марино.

Учесници, групи …

На Европското првенство се пласираа 12 репрезентации кои ќе бидат поделени во три групи по четири селекции. Плсманот во нокаут фазата, односно во ½ финале ќе изборат само победниците од групата и најдобрата второпласирана селекција. Имено, учесниците на ½ финалето ќе бидат претставници на Европа на наредните Олимписки игри во Токијо, а знаеме дека Олимпијадата е сон на секој спортист, па дури и на фудбалерите кои имаат милиони на својата сметка. Во група А, се селекциите на Шпанија, Италија, Белгија и Полска. Група Б е составена од Србија, Германија, Данска и Австрија, додека во група Ц се наоѓаат Англија, Франција, Хрватска и Романија.  Во секое коло не очекува по едно големо дерби, а губењето и на еден натпревар, најверојатно ќе се покаже како кобна ситуација.

Досегашни победници

Пред две години во Полска, Германија ја победи Шпанија ос минимални 1-0. Најмногу титули имаат Италијанците, дури 5, а потоа следат Шпанците со четири титули. Италијанците последен пат во оваа категорија триумфираа во 2004 година, а сето тоа се одрази и на А тим кој не беше член на Мундијалот во Русија минатата година. По два пати до титула стигнаа Англичаните и Холанѓаните.

Фаворити: Што велат обложувалниците?

Според најдобрата онлајн обложувалница Bet365 најголеми шанси за титула има младата селекција на Англија и коефициентот за нив изнесува 5.00. Веднаш после нив се наоѓаат селекциите на Шпанија и Италија со квота 5.50, а третото место е резервирано за Франција со коефициент 6.00. За Германија коефициентот изнесува 6.50, додека селекциите на Данска и Белгија имаат квота 17. Србите ако освојат трофеј ќе си добиете квота 21, а Хрватите ако освојат вашата уплата ќе ја помножете со коефициент 26. Најголеми аутсајдери се Полска, Австрија и Романија и квотата за нив изнесува 67, односно 101.

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*