Нов милионер во Моцарт: Овој играч докажа дека и на слаба понуда се добива милионска сума!

мајстор на колото

Вчерашниот ден имаше многу слаба обложувачка понуда, па ретко кој посети обложувалница за да уплати тикет. Но еден играч се решил да „ризикува“ 20 денари во Моцарт и доби вртоглави 1.026.522 денари. 

Имено, овој кладилничар изиграл седум натпревари со знакот Т1 и Т2 2+ во прво полувреме, односно гостинот или домаќинот да постигне најмалку два гола. Собрал вкупен коефициент од 51.172 и го уплатил за само минимални 20 денари. Среќата била на негова страна, па се разбудил како милионер.

Нека ти е честито мајсторе и за убаво да ги трошиш парите!

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*